מפגשים בנושא אלימות ופשיעה בחברה הערבית

ביוני וביולי התכנסו כ-20 בוגרים לשני מפגשים שעסקו באלימות ופשיעה בחברה הערבית. הראשון היה מפגש למידה והשני התקים במרכז היהודי-ערבי בגבעת חביבה. המפגש הונחה על ידי אורית אייזן, מנחת קו. לאב 08-09 וח'ולוד אבו אחמד, בוגרת קו. לאב 07, שהובילו תהליך מהיר של רעיונאות שהתחיל בכתיבה אישית, שיתוף מהיר בקבוצות, חשיבה ביקורתית, אישכול כלל הרעיונות ושיתוף. התהליך המשיך בקבוצות קטנות לשיחה וחשיבה על כיווני פעולה אפשריים.

 

מפגש בוגרים ובוגרות עם משלחת ה GA של הפדרציה היהודית של ניו יורק בקמפוס האומנויות בירושלים. 23 לאפריל, 23

הזדמנות להציג את קו. לאב, ובעיקר לספר על הפעילות של כל אחת ואחד מהם לטובת החברה בישראל. המשתתפים התאכזבו שהזמן היה קצר כל כך…

 

זום למידה על קמפיין מימון המונים מרץ 2023

למידה משותפת אודות קמפיין מימון המונים עלתה כצורך ממספר בוגרים, והתכנסנו למפגש בהנחיית גלי בסודו, יועצת מקצועית בנושא שסקרה בפנינו את האפשרויות השונות, מבנה התהליך, הגדרת המטרות ואופן הפיתוח. נמשיך במפגשי ההעשרה בהתאם לצרכים העולים מהשטח.

 

מפגש עם משלחת רבנים מרץ 2023

משלחת רבנים ומובילי/ות קהילות, נפגשה בלוד עם בוגרי/ות קו. לאב מהמחזורים השונים. המפגש בקבוצות קטנות יצר אפשרות לשיח בלתי אמצעי גובה עיניים, לדבר על העשייה ועל האתגרים, ובתקופה זו בפרט. הרבנים זכו בהזדמנות יוצאת דופן לפגוש קבוצה מגוונת ומעורבת בעשייה חברתית ויוזמות, ומובילי המשלחת ציינו שהבוגרים הותירו רושם משמעותי ודיברו בכנות על אתגרי החברה בישראל ועל פועלם

"They group was inspired by their work and commitment to enhancing the lives of all Israelis”

"You have no idea how meaningful it was for them and how much it put everything into perspective".

"One of the highlights that kept coming back was we will not forget the unforgettable Israelis…"

עוד על המפגש ועל ביקור המשלחת בארץ ניתן לקרוא בכתבה מתוך ה- JTA

 

קו. לאבוקר פברואר 2023

נפגשנו לקו. לאבוקר בלוד בביתו של שמואל שטח, בוגר 03 ומנכ"ל נאמני תורה ועבודה למפגש מגוון עם בוגרות ובוגרים הגרים ועובדים בעיר, ואחרים שהגיעו להכיר ולהשתתף בשיחה מרתקת על העיר לוד. דברנו על מערכת החינוך בארץ, על מרכז ופריפריה, על גרעיני משימה, וגם על מה קורה לעיתים במפגש בין הרצון לעשות טוב לבין המציאות, האתגרים ומגוון הלחצים.

היה כייף להיפגש וכמו תמיד במעבדה לחיבורים, נוצרו חיבורים חדשים והועמקו קיימים.

מפגש עם משלחת PMC – ינואר 2023

משלחת PMC של תורמים מניו יורק נפגשה בינואר עם מגוון בוגרים/ות שהציגו יוזמות קו. לאב פעילות. המפגש כלל "ספיד דייטינג" של שולחנות עגולים/מרובעים, תרגולת קלה באנגלית והרבה קולות על חברה, יזמות ומה שביניהן.

 

קו. לאבוקר (אחה"צ) ינואר 2023

נפגשנו אצל גבי כהן (בוגר 03, מנחה 04-05) במרכז הפדגוגי של מעיין החינוך התורני בירושלים. ינואר 2023. גבי שיתף במסלול חייו ובאירועים משמעותיים המבטאים מפגשים מורכבים בחברה הישראלית והשיחה עם המשתתפים, בוגרים ממגוון מחזורים, התפתחה והתארכה, וכמו תמיד, המפגש הוביל לחיבורים ולהמשך קשר בין המשתתפים.

 

קו.לאבכנסת – שיח זום , נובמבר 2023 

לקראת הבחירות, נערך מפגש מרגש עם ארבעה בוגרי/ות קו. לאב המתמודדים לכנסת – ח"כ משה (קינלי) טור-פז (יש עתיד, 01), אמיתי פורת (הבית היהודי, 02), ד"ר יאסר חוג'יראת (רע"ם, 02) ועינבר יחזקאלי (המחנה הממלכתי, 03) שקיימו שיח קו.לאבי בהנחית מנדי רבינוביץ (מנהל בית בירם בביה"ס הריאלי בחיפה, 04).

איציק שמולי, לשעבר שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וח"כ וכיום מנכ"ל המשרד הישראלי של פדרציית ניו יורק פתח ושיתף את המשתתפים בשאיפה להרחיב את השפה וההשפעה הקו.לאבית על מרחבי החברה הישראלית בכלל ועל הכנסת בפרט. המועמדים/ות לכנסת שיתפו על הבחירה האישית להיכנס לפוליטיקה, הדילמות, האתגרים, הפערים בין האישי לציבורי, החלומות והציפיות. התייחסו להשפעה של התהליך בקו. לאב עבורם וההשראה לתהליכים וחיבורים אפשריים בזירה הציבורית. כתשובה לשאלה על מהלך ממלכתי רחב שירצו לקדם, עלו נושאי דת ומדינה, שוויון אזרחי, ביטול הפריפריה ומפגשי נוער בין קהילות שונות כחלק מתכנית הלימודים; כמו כן עלתה השאיפה להוצאה לאור של תהליכים ומפגשים מחברים שמתקיימים מאחורי הקלעים אל קדמת הבמה. בדברי הסיכום אמר מנדי "אני שומע אתכם ומוכן לצאת לרחובות לסייע לכל אחד מכם להיבחר ולממש את החזון החברתי הקו.לאבי שלו".

 

מרחיבים את המשפחה – מפגש בוגרים 0X –  ספטמבר 2022

לפני החגים נערך מפגש בוגרי קו. לאב במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד, בהנחית יותם טולוב, עדית שדה ואתי מלר. בוגרים ממגוון מחזורי התוכנית התכנסו להיכרות, דיונים בסוגיות חברתיות, שיתוף ביוזמות ובעיקר תרגול חזור של הרחבת הלב, החיבורים ושיתופי הפעולה. היטיב לזקק את מהות המפגש בעז גלעדי: "באתי להרחיב את המשפחה"

מחוויות הבוגרים שהשתתפו:

אמיר שניידרמן: ״ ממש חיכיתי למפגש ושמחתי לפגוש חברים מוכרים (שאליהם התגעגעתי) ולהכיר חברים חדשים. היה מקום מפגש מיוחד, והארגון מופתי. אין הרבה הזדמנויות להיחשף לעשייה חברתית בהיקפים כאלה ולשמוע על מה בוגרי קו. לאב עושים או יעשו ביום יום ויוזמות קו. לאב שלהם היו השראה גדולה״.

יעל נזרי: ״ פגשתי אנשים בכל מיני צבעים, חברים ותיקים וחברים חדשים, כולם מעניינים, בכולם בוערת התשוקה לשנות בחברה הישראלית, להתחבר, לדון בסוגיות ובעיקר לשנות למען עתיד טוב יותר. באופן אישי שמחתי לחוש את הדבק הקיים בין נושאי dna קולאבי להתחבר וליצור קשרים חדשים״.

פדווה בושנק: "מסורת חדשה ומבורכת מבית קו. לאב. שמחתי לפגוש חברות וחברים מהמחזור שלי, להתעדכן על העשיה המדהימה שלהם, כל אחד בתחומו ועל המיזמים שלהם שצמחו בקו. לאב. בהחלט מיזמים מרשימים ואנשים בעלי דרייב פנימי לעשייה חברתית. במסגרת המפגש זכיתי גם להכיר חברי קהילת קו. לאב ממחזורים אחרים ולהתרשם גם מהעשיה והמיזמים שלהם, לחשוב על דרכים לחיבורים פוריים ובעלי אימפקט״.

 

 

 

 

 

 

 

סמינר "שנה אחרי" לבוגרי 06 – ספטמבר 2022

השנה פתחנו במרכיב חדש שהוא סמינר שנה אחרי סיום התכנית, והתכנסנו במנתור בית אורן ליום ולילה…

חזרנו כדי לעדכן, לחבר, לחבק, להסתכל לאחור, לטפל ב"אנפינישד ביזנס" ובעיקר להיות יחד. עדית ויותם המשיכו לחולל פלאים בהנחייה מצוינת גם בפורמט החדש הזה, וזו  עומדת להיות תחילתה של מסורת.

"מפגש שמאפשר גם את ההתבוננות ממרחק הזמן, על עצמנו, הקשרים שנרקמו והועמקו, על היוזמות שיצאו לפועל. טיפלנו בעניינים הלא גמורים, מה רצינו לאמר ולא העזנו, מה אנחנו רוצים לומר עכשיו, שיתפנו מחיינו האישים והמקצועיים ויצאנו עם רצון לקבוע כבר את המפגש לשנה הבאה. כי קו. לאב היא לא רק תוכנית ליזמות, למנהיגות. הדרך היא גם הקשרים והחיבורים שנוצרים (לא רק בשביל נטוורקינג), החברויות ושנה של מסע משמעותי אישי ויזמי. יחד עם הנחיה מעולה, מלון מפנק ונוף מדהים אנחנו יודעים שקו. לאב הוא חלק משמעותי מהחיים״ (רבקה יפית קנר).

"טוב להזכר..

טוב להזכר שיש מקומות שבהם אפשר לדבר ולהקשיב גם למה שמאוד שונה.

טוב להזכר מה שמוכרים לנו על האחר הוא לא ממש ככה.

טוב להזכר שהאהבה לאחר היא תלוית הכרות ולא סטיגמות.

טוב להזכר שיש מקום שגם אותך יכולים לראות ולקבל בשביל מי שאתה מעבר לכותרת זו או אחרת.

טוב שיש קו. לאב!" (ירדן זורנברג)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מפגש קו. לאב 06 – יוני 2022

כמעט שנה חלפה מסיום התוכנית ומשתתפי 06 מתגעגעים למפגש חם ולשיחה אמיתית. נפגשנו במודיעין וכאילו נפרדנו אתמול, התעדכנו, שיתפנו, חשבנו יחד – ובעיקר נשאר טעם של עוד. מחכים למפגשים הבאים…

 

 

 

 

 

 

מפגש קו. לאב 05  מאי 2022

אין כמו בוקר במשק של עיזה פזיזה בטל שחר לפגישת מחזור של קו. לאב 05. היה מעולה להיפגש, לשמוע ולהתעדכן מכל אחד ברמה האישית, המקצועית והחברתית.  כמה לב וכמה חיבורים במפגש אחד!

 

 

 

 

 

20.2.22 – הקורס לערבית מדוברת הסתיים! כל הכבוד למתמידים!

"היה קורס מקצועי ומעניין…"

"היה קורס מעולה. נהנתי ולמדתי. מחכה להמשך"

בסיום הקורס חולקה תעודה וירטואלית למשתתפים:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קו. לאבוקר בכפר הרוא"ה  פברואר 2022

נפגשנו לקו. לאבוקר בכפר הרא״ה, ומעבר להכרות ולמפגש הנעים והטעים, התקיים שיח על היוזמות השונות, בהן: מאמאנט בחברה החרדית ובכלל, מיתון השיח, הכנה לאקסלרטורים לנשים ערביות וחרדיות, מכינה לחיים בשנת י"ב בביה"ס הריאלי ובמערכת החינוך בכלל. במפגש השתתפו בוגרי המחזורים השונים: שושי שפיגל ואיתי יבין (01), יעל נזרי וזהר יונאי דבורה (02), מנדי רבינוביץ (04), עפרה אברמוביץ (05)  אמירה קאסם, אורנה היילינגר ושמואל רוזנגרטן (06).

תגובות הבוגרים מסכמות את האירוע בצורה הטובה ביותר:

״תודה על בוקר קסום, מטעין ומאפשר תוך שעתיים מלא חיבורים חדשים ומגניבים תודה מכל הלב״.

״המיזם של קולאבוקר הוא מודל נפלא ומעשי , המון טוב ואימפקט יוצא מכל מפגש וגם חיזוק הדדי רב. כן ירבו. שעתיים ממש קצר מדי״.

 

קו. לאבוקר בטל שחר דצמבר 2021

הפעם נפגשנו בחוות עיזה פזיזה בטל שחר, לארוחת גבינות, בוגרים ובוגרות מהמחזורים השונים, להכרות וחיבור בין אנשים, חלמות ויוזמות: ריטה (02) קמיל, איתן ועמית (04) ויקטור (05) מרב ורבקה יפית (06). רותי סרגוסטי (פדרציית ניו יורק) ודפנה (קו. לאב)

 

 

 

 

 

 

 

הקורס בערבית מדוברת – נפגשים בבתים דצמבר 2021

ד״ר רודיינה בדיר, בוגרת קו. לאב 03, אירחה בביתה בכפר קאסם קבוצה מתוך משתתפי הקורס לערבית מדוברת של בוגרי קו. לאב. המפגש היה נעים, מעניין ומעשיר, וכמו תמיד הזדמנות להתחבר.

תודה רודיינה יקרה על האירוח החם והשיח המעניין!

 

 

 

 

 

 

רואן בשאראת, בוגרת קו. לאב 05, אירחה בביתה ביפו קבוצה ממשתתפי הקורס לערבית לארוחת ערב. אין כמו מפגש בסלון כדי להכיר חברי קו. לאב חדשים. תודה רואן יקרה על פתיחת הבית והלב!

 

 

 

 

 

 

 

האירוע השנתי של הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) בישראל  נובמבר 2021

שמחנו לפגוש בוגרות ובוגרים ממחזורי קו. לאב השונים באירוע שנערך במרכז ׳נא לגעת׳ שאין כמותו  כדי לעורר השראה לחיבורים נוספים ולעשייה חברתית! כיף שבאתם!

 

 

 

 

 

 

ניו יורק OUT, מטולה IN – שבת משפחות קו. לאב 06 במטולה  נובמבר 2021

סופ״ש משפחות עם טיול בנחל דן, פעילויות, מרחב חופשי לשיחות ולמשחקים, כדורגל, וכמובן גם סבב צ’ק אין לילי רק לקו.לאבים…

היה כיף להפגש ארבעה חודשים אחרי סיום התכנית, אמנם לא בניו יורק אבל החיבור בין המשפחות היה מקסים. קבוצה מגוונת (מאוד) שכוללת 70 א/נשים, נערים/ות וילדות/ים לא רואים כל יום. חיבורים מתחילים כבר בגיל הרך…

 

 

 

 

קו. לאבוקר במכון הגיאולוגי בירושלים נובמבר 2021

זכינו להיפגש לקו.לאבוקר אצל יעל אלחרר במכון הגיאולוגי בירושלים. במקום מיוחד, ואוירה נעימה, ישבנו על ארוחת בוקר, לספר ולשמוע, לדבר ולחבר. השתתפו בוגרים ממחזורים שונים: יעל אלחרר ורחלי עמר ניניו (06), אבי נוביס דויטש (01), עינבר בלוזר שלם (04), אמיתי פורת (02), דרור חמאווי ואסף שניאור (03). וגם רותי סרגוסטי מנהלת תכנון אסטרטגי במשרד הישראלי של הפדרציה, דנה יעקבי ודפנה דור מצוות קו. לאב.

 

 

 

 

 

 

 

קורס לערבית מדוברת של קו. לאב יצא לדרך! 6.10.2021

חברי קהילת קו. לאב ובני משפחותיהם לומדים בזום קורס ערבית מדוברת, ובקרוב גם ייפגשו למפגשי תרגול עם בוגרים מהחברה הערבית ויצאו למפגשי תרגול בבתים מארחים. הקורס החל מיוזמה של  אמירה קאסם (06) בשיתוף פעולה עם יוזמות אברהם.

 

 

 

 

 

קו. לאב 06 מתארחים בבית שמש – אוגוסט 2021  

״כשאני נכנס למישהו הביתה, אני גם נכנס קצת יותר לנשמה שלו ומבין אותו יותר טוב״. במילים אלו סיכם ארז פרלמוטר את המפגש המרגש של חברי קו. לאב 06 אתמול, מפגש סלון אותנטי ומגבש אצל יעל אלחרר חברת הקבוצה, בבית שמש. זכינו לפגוש גם את ד״ר עליזה בלוך, מעוררת ההשראה, ראש העיר בית שמש,   שסיפרה על החזון ועל החיים המשותפים בעיר. ״מה שהתוכנית שלכם עושה, היא מה שבית שמש עושה ביום יום. יש 500 מוסדות חינוך בעיר ואין שלושה שדומים בסגנון. בית שמש של 2021 היא מדינת ישראל של 2040״. פגשנו גם את חוי ארנפלד (קו. לאב 03) תושבת העיר שהגיעה לפגוש אותנו ולספר על המיזמים השונים שהיא מובילה. היה מרגש, מעשיר וטעים במיוחד הודות למשפחת אלחרר.

 

 

 

 

 

 

קו. לאבוקר בהושעיה   9.6.21

נפגשנו לקו.לאבוקר הצפוני בכפר הנופש ליד יקב קיטרון, באוירה ירוקה וממש ליד קו. לאב 06…  הכרנו, התעדכנו ודיברנו בעיקר על זהות, שייכות, חשיפה מול הסתרה, וגם על חיים משותפים בתקופה הזו. היה כיף להיפגש ככה באמצע השבוע לבוקר אינטימי עם: מרב סולומון אבן חן, דני גל ואיתי יבין (01), מנדי רבינוביץ  (04), רותי סרגוסטי מנהלת התכנון האסטרטגי של המשרד הישראלי ודפנה.

 

מפגש בוגרים עם רבנים ורבניות המובילים/ות קהילות בניו יורק 25.5.21

בעקבות האירועים בישראל יזמה  UJA הפדרציה היהודית של ניו יורק משלחת של  רבנים מובילים/ות קהילות מניו יורק להפגנת סולידריות ולמפגש בלתי אמצעי עם א/נשים מקהילות שונות. במהלך הביקור הקצר הם נפגשו עם חברי קהילת קו. לאב להיכרות ושיח משותף על אתגרי השעה.המפגש היה מרגש, מעשיר ואף נרקמו קשרים להמשך. תודה למשתתפי קו. לאב שהגיעו בהתראה מאד קצרה ואיפשרו להציג ממגוון הקולות.

 

מפגש בוגרים עם אריק גולדשטיין, מנכ"ל פדרציית ניו יורק 20.5.21

נפגשנו קבוצה של בוגרי/ות קו. לאב עם אריק גולדשטיין מנכ"ל פדרציית ניו יורק בעת ביקורו בארץ לשיח משותף ומחשבות על האירועים בישראל ועל כיווני השקעה רצויים.  

תודה לרן יול (שגם אירח אותנו), משנה לסמנכ"ל משאבי אנוש בחברה למתנ"סים, למשה (קינלי) טור פז, שמוביל בימים אלו בית ספר וירטואלי ראשון מסוגו בארץ לח'יר אלבז, יו"ר אג'יק, לשמואל שטח, מנכ"ל תנועת נאמני תורה ועבודה, לעולא נג'מי, מנהלת מיזם קהילות בטוחות ביוזמות אברהם, לש"י ויצמן, רב ויועץ פרלמנטרי, לויקטור וייס, לשעבר מנכ"ל מרכז השל וכיום מקדם קיימות במגוון פלטפורמות, ולגיטי קרפפן מנכ"לית נעמי מדיקל; על הנכונות להיפגש בעת הטעונה הזו ולקיים שיח מורכב וכן.

תודה גדולה גם לנוא ג'השאן-בטשון, מנכ"לית קו אימפקט שהצטרפה למפגש אחר שנערך עם אריק על החברה הערבית, ושיתפה באומץ ממחשבותיה על האירועים.

 

 

 

זיכרון בסלון – שיח זום לקראת יום השואה 5.4.21

מעט לפני יום השואה, נפגשנו לזיכרון בסלון עם אלעד שושן, מנכ״ל הארגון לשעבר והרב שי נווה, בוגרי קו. לאב 05. המפגש כלל את סיפורו של שורד השואה גדעון לוטן, קטע אמנותי ושיח על משמעות הזיכרון שתופסת חלק נכבד מעצם קיומנו.

 

קו. לאבוקר במושב טל שחר 16.3.21

נפגשנו לקו.לאבוקר השני בחוות העזים המקסימה עיזה פזיזה בטל שחר עם גבינות ואווירה ירוקה ושמשית. היה מעניין להכיר לעומק את הבוגרות/ים שהשתתפו ולשמוע יותר על חוויותיהם האישיות: שמעון ועקנין (01), יעקוב איברהים ומיכל חלמיש (03), עינבר בלוזר שלם ויוהן אטלן (04), אמיתי יעיש בן אוזיליו ושוקי אלחדד (05) יחד עם רותי סרגוסטי מנהלת התכנון האסטרטגי של המשרד הישראלי ודפנה. מחכים כבר למפגש הבא!

 

 

 

 

 

 

 

סולח להם על השאלה, מקווה שיסלחו לי על התשובה – שיח פתוח בזום 1.3.21

יעקוב איברהים (03) הוביל דיון בנושא חיבור בין תרבויות שונות וגישות שונות, בין שילוב לקיטוב וגם הציע איך להרחיב עשייה בתחום, בשיתוף פעולה בין ארגונים או אחר.

קו. לאבוקר בגן הבוטני בירושלים 16.2.21

יותם רשף (06) אירח אותנו בגן הבוטני בירושלים כולל סיור גם לפריחת הדובדבן המופלאה (פורח שבועיים בשנה), במזג אויר שמשי ונעים, רגע לפני הסערה. דיברנו, בין השאר, על תחומי העשייה השונים של כל אחד, על חוסן אישי ועל לכידות חברתית בתקופה זו. היה כל כך מעניין שנשארנו שעה מעבר לתכנון המקורי.

שמחנו להיפגש עם שמואל שטח וחגית מולגן המל (03), אלי שנפ, אמיר שניידרמן ושלום בוגוסלבסקי (04) ושיינדי סדובסקי (05).

 

גבולות חופש הביטוי במערכת החינוך (או את מי לא נזמין לבית הספר לדבר עם תלמידים?)  4.1.21 

מפגש זום בהובלת מנדי רבינוביץ (04) מנהל ביה"ס הריאלי בחיפה ויעל נזרי (02) מפקחת ארצית לחינוך חברתי במשרד החינוך.  

שיתוף יוזמות בוגרים: התאום היהודי שלי.

 

מכירים (יותר) ומשתפים – שיח זום  7.12.20                                                          

מפגש ספיד-מיטינג להכרות בין החברים שהעביר יוני צ'ונה (01) ושיתוף בוגרים ביוזמות שלהם:

  •   מאמענט – ליגת אימהות בחברה החרדית. שיתפו עפרה אברמוביץ ושיינדי סדובסקי (05)
  •   מסע לארץ האש – פלטפורמת משחק להפחתת סטריאוטיפים. שיתף עידן חיל (03)
  •   סאם אנה וורק – סדרת דרמה טלוויזיונית על צעירים מהחברה האתיופית. הציג אמיתי יעיש בן אוזיליו (05)

·        ניקוי ראש – סדנת תיאטרון להשמעת קולם של מנהלי בתי ספר. שיתף מנדי רבינוביץ (04)

 

החברה החרדית – מבט מבפנים – שיח זום  2.11.20                                               

אתי מלר (03) ורחלי ברכר (04) אירחו את הקהילה בשיח קו. לאבי ייחודי עם הבוגרים/ות החרדים/יות

 

אלימות ופשיעה בחברה הפלסטינית בישראל: אפליה, שיטור ואמון – מפגש זום מעשיר ומעורר עם עולא נג'מי (04) ורות לוין מיוזמות קרן אברהם.  19.10.20 

 

מפגש קהילה בדגש חיבור מחזורים 01-05    14.9.21

בשלושה אתרים במקביל – צפון, מרכז, ירושלים. כל מפגש החל בהכרות ובסדנה או הרצאה, לאחריו נערך מיפוי ודיון על אתגרי התקופה, אתגרים, הזדמנויות ורעיונות לפעולה.
סיכום מפגש