מינויים

  • אמיתי יעיש בן אוזיליו (05) מונה למנהל תיאטרון הנגב (פברואר 2022)
  • ח"כ פנינה תמנו-שטה (01) סיימה את כהונתה כשרת העליה והקליטה ונבחרה לכהן כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה והשוויון המגדרי בכנסת (ינואר 2022)
  • ד"ר יאסר חוג'יראת (02) נבחר לכנסת מטעם סיעם רע"ם (נובמבר 2022)
  • בוגר התוכנית שמואל שטח (03) והרב אילעאי עופרן (01) נבחרו למועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו (ינואר 2022)
  • שרה עברון (04), כיום מנכ"לית מרכז יעקב הרצוג, מונתה לתפקיד מזכ"לית תנועת הקיבוץ הדתי, והיא עתידה להחליף בקיץ 2021 את אמיתי פורת (02) שמסיים את תפקידו בתנועה. (אוגוסט 2021)
  • משה קינלי טור פז (01) מצטרף לכנסת כחבר כנסת מטעם סיעת יש עתיד (ינואר 2021)
  • שרת העליה והקליטה פנינה תמנו שטה (01) מינתה את דוד אבטה (03) לתפקיד המשנה למנכ"ל משרדה (אוקטובר 2020)
  • בת גלים שער (03) מונתה ליו"ר הארכיון הציוני.

 

פרסים, פרסומים והישגים

מצמיחים במועצת זכויות האדם של האו"ם ספטמבר 2023

יוני צ׳ונה, מנכ״ל מצמיחים, בוגר קו. לאב 01, נאם ב-27.9.23 כדובר מוביל במועצת זכויות האדם של האו"ם, כארגון מומחה בינלאומי לרשתות החברתיות. המודל שפותח במצמיחים זכה ללהתעניינות רבה, הכרה בינלאומית וכבוד רב לישראל. צפו בנאום. 

אות הנשיא למתנדב: עו"ד צילית יעקובסון, יו"ר עמותת בת מלך ובוגרת קו. לאב 05, קיבלת את האות על עשיתה למען נשים מהחברה החרדית והדתית -לאומית, תוך קידום שינוי הגישה לסוגיית האלימות במשפחה (יוני 2023)

אמיתי יעיש בן אוזיליו, בוגר קו. לאב 05, כתב והציג בפסטיבל תיאטרונטו 2023 את ההצגה "גשר", וזכה לציון לשבח מטעם שופטי הפסטיבל ובפרס "חביב הקהל" (אפריל 2023)

אות הנשיא למתנדב: בוגר קו. לאב 06 ארז פרלמוטר, קיבל את אות הנשיא למתנדב   (יולי 2021). ארז ממייסדי כל זכות – אתר הזכויות של ישראל מאגר המידע המקיף ביותר על זכויות תושבי ישראל והדרך למימושן. בקבלת הפרס נכתב: " אות הנשיא להתנדבות תשפ"א מוענק למר ארז פרלמוטר על רתימת יכולותיו הטכנולוגיות למציאת פתרון למצוקתן של שכבות שלמות בחברה הישראלית. מתוך הרצון הפשוט לעשיית טוב וסיוע לזולת". אות הנשיא למתנדב הוענק השנה לארגונים או יחידים העוסקים בעשייה התנדבותית ותרמו תרומה ייחודית למדינה והחברה הישראלית למען חיזוק הערבות ההדדית והחוסן הלאומי במהלך המאבק בנגיף הקורונה.

 

 

 

 

דוד אבטה (03) נבחר לאחד מבין 40 המנהיגים הצעירים מתחת לגיל 40 לשנת 2020 של עיתון גלובס. לפרסום (ינואר 2021)

 

חיבורים

שיקופיות – תיאטרון נשי חוצה מגזרים הוא יוזמה שנולדה מהחיבור בין ריקי סיטון, בוגרת קו. לאב 01 ומנהלת פרוייקט "חברותא" באיילת השחר, ובין דנה יעקבי, לשעבר רכזת קו. לאב ושחקנית. 12 שחקניות, חרדיות, דתיות וחילוניות, מופיעות על במה אחת ויוצרות שפה משותפת במופע בו סיפורים וזכרונות מהקהל מומחזים באמצעות אילתורים מקצועיים. צפו במפגש של היוצרות והשחקניות בתוכנית הבוקר של רשת 13. (יוני 2023)

קו. לאב חיבוריםחניכי מרכזי הנוער OU ישראל, בהובלת רחלי עמר ניניו, בוגרת 06, השתתפו במיזם של חווי ארנפלד, בוגרת 03 – אבנים עם לב אדם. החניכים נפגשו בבית הבנים בבית שמש ועם ראש העיר ד״ר עליזה בלוך ונסעו לבית העלמין להניח את האבנים על הקברים. עוד על הפעילות החשובה והמרגשת תוכלו לקרוא כאן (אפריל 2023)

מרחב צמיחה הוא יוזמה שנולדה בקו. לאב 06 ומציעה מרחב ובית לתהליכים טיפוליים בגן הבוטני בירושלים ומציעה כעת הכשרת גינון המשלבת עיבוד חוויות עבור לוחמים. היוזמה ממשיכה וצומחת בשיתוף פעולה עם קרן דיאן וגילפורד גליזר, חיבור שנוצר בעקבות המפגש בין יותם רשף, בוגר 06, סמנכ"ל חינוך וקהילה בגן הבוטני ונתי חסון, בוגר 07 ומנהל התוכניות של הקרן. עוד על המיזם תוכלו לקרוא כאן (אפריל 2023)

קשרים שנולדו מתוך חיבורים
שיתוף פעולה מרגש וחשוב  בין שני בוגרי קו. לאב 07 – רונית שניר, מזכ"ל השומר הצעיר ורן כהן אהרונוף, מיסד שותף ומנכ"ל Early Starters International, הביא קבוצת מדריכים צעירים של קבוצת A-Sho, פרויקט של השומר הצעיר בחארקיב, אוקראינה, להקים מרכז קהילתי לילדים ונוער, ובתוכו גם מרחב בטוח לילדים בגיל הרך. עוד על המיזם תוכלו לקרוא כאן. (מרץ 2023)

מלחמות היהודים – שלושה בוגרי קו. לאב חברו יחד לאירוע מרתק – שמואל שטח, מנכ״ל תנועת נאמני תורה ועבודה, עינבר בלוזר שלם, מנהלת רשות הרבים ושלום בוגוסלבסקי, מרצה ומדריך טיולים בארץ ובחו״ל; שותפים להובלת האירוע  "מלחמות היהודים" בנושא מאבקי דת ועיר בירושלים. (אוגוסט 2021)

הרב שי נוה אירח את רוני קנטור (בוגרי 05) לשיחה עם נשים צעירות ממכללת נשמת בירושלים, סביב מתנות ששני העלמות (הדתי והחילוני) יכולים להעניק זה לזה. לפוסט של שי בנושא. (ינואר 2021)

מרב אבן חן סולומון (01) חיברה בין בוגרי התכנית לבין מכללת אורנים במסגרת השבוע הפוליטי-חברתי שנערך במכללה זו השנה הרביעית, בניצוחם של הסטודנטים. הבוגרים לקחו חלק במעגלי השיח והפאנלים השונים: משה (קינלי) טור-פז, ח'יר אלבז, חן אריאלי ורן יול (01) ; מישל בן שטרית ואמנון רבינוביץ' (02); ענת מופקדי (05); וכמובן פרופ' עמית שכטר (02), נשיא מכללת אורנים שלקח חלק פעיל בפעילות שבוע זה. בזכות החיבורים הקו. לאבים היתה גם נציגות של התנועה הקונסרבטיבית (הודות לאבי נוביס דויטש 01) ושל ישראל חופשית (הודות לאורי קידר 03).

 

תומר אביטל (02) ויוני צ'ונה (01) נפגשו באירוע בוגרים של קו. לאב, חשבו לעשות משהו יחד, וכך נולד פודקאסט מרתק בו תומר חוקר את הקשר בין הבריונות בבתי הספר לפוליטיקה הישראלית. יוני הוא אחד המרואיינים. (דצמבר 2020)
לפודקאסט.

בת גלים שער אירחה את רודיינה בדיר (בוגרות 03) בתכנית הבוקר של פאולה וליאון אודות המיזם החדש שרודיינה מקדמת בנושא העשרה טכנולוגית לאימהות מהחברה הערבית. לראיון. (אוגוסט 2020)

 

יוזמות

יום חממת Re. Action ינואר 2022

נערך ערב הסיום המרגש לחממת Re. Action, יוזמתם של בוגרי קו. לאב 05 – אמיתי יעיש בן אוזיליו, ד״ר שולה מולא וענת מופקדי, בשיתוף עם עיריית רחובות, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, קרן הברון דה הירש וקו. לאב – המעבדה לחיבורים מייסודה של הפדרציה היהודית של ניו יורק. בחממה השתתפו 12 צעירות וצעירים מוכשרות ומוכשרים בגילאים 20-30 והיא כללה סדנאות שבועיות של משחק מול מצלמה, כתיבה יוצרת ושירה. תודה רבה לכל המשתתפים שלקחו חלק ולכל השותפים בתהליך.

מוזמנים לראות את הקליפ של השיר המעולה ״לטפס למעלה״ שהם כתבו ומבצעים. https://www.facebook.com/CoLab.ujafedny/videos/1151105438970535

 

המיזם הראשון של קו. לאב במתנ״סים יצא לדרך! ינואר 2022

חבורת זמר יהודית- ערבית הראשונה בארץ, בהובלת דוד צור, מנהל מרכז קהילתי מעלה יוסף וואפה חאת'יב ג'מול, מנהלת מרכז קהילתי תרשיחא. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Re. Action דצמבר 2021

גאים לשתף ביוזמה של בוגרי קו. לאב- אמיתי יעיש בן אוזיליו, ד״ר שולה מולא וענת מופקדי. היוזמה בשיתוף קרן גשר ועיריית רחובות.

פרויקט Re.Action  נועד לקדם מגוון קולות וסיפורים של קהילת יוצאי אתיופיה, ולהביא אותם למסך כחלק מפיתוח של סדרת דרמה מוסיקלית העוסקת בחיי הצעירים בקהילה.ערב ספוקן וורד למשתתפי התכנית אחרי חצי שנה של לימוד משחק ועבודה מול מצלמה. חבורה מוכשרת שעברה תהליך מיוחד. המשתתפים שיתפו בטקסטים מרגשים ונוגעים מאוד.חבורה מוכשרת שאנחנו בטוחים שעוד נשמע עליהם רבות.

 

 

 

 

 

 

יוזמות: מיתון השיח  ינואר 2022

נפתח קורס למנהלי קהילות במסגרת מיזם מיתון השיח.

המיזם בהובלת צוות בוגרות קו. לאב- מרב שני, חנאן סרחאן, אורנה היילינגר, יעל ביאלר רחמים ורחלי עמר ניניו,  בשיתוף איגוד האינטרנט הישראלי, כולל קורס וקמפיין. הקורס מקנה כלים למיתון השיח ברשת, והוא מוצע לקהלי יעד שונים, בהם אנשי חינוך, מנהלי קהילות, עוזרים פרלמנטריים ואחרים.

 

 

 

 

 

 

מיזם #Me_toon  – מיתון השיח ברשתות החברתיות יצא לדרך!  נובמבר 2021

המיזם הוא פרי עבודתן של בוגרות קו. לאב- המעבדה לחיבורים (מיסודה של הפדרציה היהודית של ניו יורק) – מרב שני, יעל ביאלר רחמים, אורנה היילינגר, חנאן סרחאן ורחלי עמר ניניו.

במסגרת המיזם פותח מודל של קורס ייעודי מודולרי לקהלי יעד שונים – אנשי חינוך, מנהלי קהילות, עוזרים פרלמנטריים ועוד – במטרה להקנות כלים למיתון השיח. בנוסף מתוכנן קמפיין רשת ובניית מדד שיח פנימי של קהילות וירטואליות.

יריית הפתיחה למיזם היא קורס לאנשי ונשות חינוך בשיתוף האגף לפיתוח מקצועי במשרד החינוך בנושא הרשתות החברתיות במטרה להעניק להם כלים פרקטיים להתמודדות והובלה של שיח מאחד ומכבד.

 

יוזמת קו. לאב של לילי בן עמי, צילית יעקובסון ויקיר דניאל (05) היתה פיתוח טכנולוגיות שיסייעו למניעת אלימות במשפחה. במסגרת זו נערך מחקר לאתר מה קיים בתחום בעולם. תוצאות המחקר הוצגו בכנס באו"ם בפורום הלא פחות ממדהים שלילי רתמה לטובת הנושא החשוב הזה. לסרטון של אריק גולדשטיין, מנכ"ל פדרציית ניו יורק, שנשא דברים במעמד זה.

לילי בן עמי (05) ממשיכה בעשייתה החשובה למניעת אלימות במשפחה, והפעם בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב בסדרת תמרורי אזהר"ה בזוגיות שנתלו ברחבי העיר.  לפרסום (נובמבר 2020)

 

היוזמה של יותם טולוב (02) של זהבה הראל (02) לליווי צעירים עם מוגבלות כדי שיוכלו לקבל החלטות על חייהם על פי רצונם ולחיות באופן עצמאי, ממשיכה להתרחב ולהשפיע על תפיסות במערכת החינוך. בעקבות היוזמה התרחב והתעצם השיח סביב עצמאות לצעירים עם מוגבלות והאגף לחינוך מיוחד עורך כנס לצוותי חינוך מיוחד בנושא. 

 

בוגרות ובוגרים בשטח

נוהא גאבר בדר מעוררת השראה אוקטובר 2023

ד״ר נוהא גאבר בדר ממרר, בוגרת קו.לאב 08 מעוררת ההשראה, היא חברת המועצה הראשונה בעיר, מכהנת כיום כממלאת מקום ראש המועצה והיא אחת מהנשים פורצות הדרך המתמודדות לרשימות בבחירות הקרובות ברשויות המקומיות. קראו עוד עליה ועל מתמודדות נוספות.

 

״האחים של חורף 73״. ספטמבר 2023.

בשמת חזן, בוגרת קו.לאב 08, מנהלת אומנותית של פרוייקט ״האחים של חורף 73״ של האחים השכולים ממלחמת יום כיפור. צפו בכתבה מתוך כאן 11 

 

התאום היהודי שלי, עמותת סאנשיין ספטמבר 2021

בת גלים שער, בוגרת קו. לאב הקימה את עמותת סאנשיין לזכרו של בנה גיל-עד שער ז״ל , אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בקיץ 2014.

במסגרת העמותה פועלים מיזמים רבים לחיזוק האופטימיות בעם היהודי, בארץ ובעולם ולעידוד גישה חיובית דווקא בתקופה של משברים ואתגרים שעומדים לפתחנו במציאות העכשווית. בין המיזמים: מתוק בלב, קונקשן, התאום היהודי שלי, שירו אחים, שביל יהודי עולמי, שבת אחים גם יחד ועוד. אחד המיזמים הוא מיזם התאום היהודי שלי, שמטרתו המיזם היא חיבור בין יהודים ישראלים ליהודי העולם באמצעות תאריך לידה עברי משותף. המיזם מבקש להגדיל את ההיכרות ולחזק את הקשר בין יהודי ישראלי ויהודי החי בתפוצות, שנולדו באותו תאריך עברי, ע"י יצירת קשר שתחילתו בחיבור על בסיס תאריך יום הולדת משותף והמשכו בשיח, מפגש, לימוד טקסטים ו/ או עשיה משותפת ואף אולי בחברות מתמשכת ואמיצה מעבר לים.

 

רוני קנטור, בוגרת קו. לאב, התחילה כמעצבת שמלות וינטאג', הביאה לארץ את אירוע המידברן, וכיום מאמנת בשיטת סאטיה ופועלת בארגון מנהלי הקהילות שהקימה. מוזמנים לקרוא ולהכיר יותר את רוני והעשיה שלה בכתבה שפורסמה בדה מרקר בספטמבר 2021. "אני מגדירה את העשייה שלי כ"יזמות לב". אם ליזם באנגלית קוראים entrepreneur, אז אני – heartepreneur. אחת לכמה שנים אני יולדת מיזם שיוצא הישר מהלב וככה התפתח המסלול קריירה שלי".

 

נוא ג׳השאן-בטשון, בוגרת קו. לאב היא מנכ"לית קו אימפקט, מיזם ליצירת פריצת דרך בתעסוקת חברה ערבית בחברות המובילות במשק בדגש על הביזנס קייס. כחלק ממודל העבודה, המיזם מיישם מודל קולקטיב אימפקט על ידי תכלול רשת שותפים אסטרטגית ושיתופי פעולה חדשניים בין המגזרים השונים. מוזמנים להכיר ולקרוא יותר בכתבה שפורסמה ב ynet בספטמבר 2021

 

יותם רשף, מנהל ההאב לקיימות בגן הבוטני האוניברסיטאי, בוגר קו. לאב 06 הגיע למפגש שמרגש נערך בבית הנשיא עם אנשי הגן הבוטני בירושלים לציון שלוש שנים למיזם הצלת פרחי הבר הנכחדים בארץ ע"ש נחמה ריבלין ז"ל. יולי 2021. יותם רשף העניק לנשיא רבלין מתנת פרידה מהגן הבוטני, עציצים של פרחי בר נדירים מהמיזם לזכרה של נחמה. מטרת הפרויקט היא לעודד אנשים לזרוע פרחי בר בגינות.

נשיא המדינה לשעבר רובי ריבלין שהיה בעיצומם של ימי הפרידה ממנו אמר כי "אני יודע שאם יש מפגש שנחמה הייתה רוצה להיות חלק ממנו מבין כל אירועי הפרידה, היה זה המפגש הזה בו הוקרנו את פועלם של אנשי הגן הבוטני לשמירה על הזנים הנכחדים של צמחי הבר שלנו".